Rozumiem Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
Sygnalizator akustyczny SA-K7

Dostępne sygnały

Sygnał 1 - straż pożarna
Sygnał 2 - karetka pogotowia
Sygnał 3 - techniczny
Sygnał 4 - policja

Sygnalizator akustyczny SA-K7

SYGNALIZATOR SA-K7 DO SYSTEMÓW SYGNALIZACJI POŻARU POSIADA CERTYFIKAT ZGODNOŚCI EC NR 1438/CPD/0010 ORAZ ŚWIADECTWO DOPUSZCZENIA NR 2008/2014 WYDANY PRZEZ CNBOP-PIB.

Przeznaczenie:


Sygnalizator przeznaczony jest do sygnalizacji akustycznej w wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru, jak również może służyć do innych celów np. sygnał techniczny służący do alarmowania o złym stanie urządzenia. Sygnalizator SA-K7 przeznaczony jest do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Opis konstrukcji:


Sygnalizator składa się z dwóch części, z których pierwsza jest właściwym sygnalizatorem w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego. Zawiera ona wyprowadzenia do podłączenia napięcia zasilania i piny umożliwiające wybranie rodzaju dźwięku. Sygnalizator posiada możliwość wyboru jednego z czterech sygnałów akustycznych. Jako źródło dźwięku zastosowano przetwornik piezoceramiczny. Poprzez zastosowanie wyłącznika sygnału dźwiękowego WSD-1 istnieje możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego i pozostawienia samego sygnału optycznego. Druga część - gniazdo jest elementem mocującym sygnalizator do sufitu lub ściany przy pomocy dwóch wkrętów i kołków rozporowych lub poprzez puszkę PIP-1AN.

 

Otwieranie:


W celu otwarcia sygnalizatora należy: trzymając podstawę dokonać obrotu kloszem sygnalizatora w lewo, następnie rozsunąć klosz i podstawę.

 

Zamykanie:


W celu zamknięcia sygnalizatora należy dopasować do siebie wypusty oznaczone czarnym kolorem, następnie złożyć sygnalizator oraz dokonać obrotu w kierunku zaznaczonym strzałką (kolejność na rysunku).

 

Zamykanie_sygnalizatora_SA_K7_PL.png

 

 

 Uwaga: Sygnalizator SA-K7 montowany jest poprzez puszkę instalacyjną PIP-1AN.

 

                                                   PARAMETRY TECHNICZNE

 

Typ sygnalizatora akustyczny
Napięcie zasilania 16 - 32,5V DC
Pobór prądu w stanie spoczynku  0mA
Pobór prądu w stanie alarmowania <65mA
Natężenie dźwięku w odległości 1m >100dB
Zakres temperatury pracy od -25˚C do +55˚C
Stopień ochrony zapewniony przez obudowę IP 21C
Masa  ~189g
Wymiary Ø 115x76mm
Współpracująca puszka instalacyjna PIP-1AN

 

Schemat połączeń sygnalizatora SA-K7

 

 

Sygnalizator_SA-K5__SA-K6__SA-K7_PL.png

 

 

Zwora w położeniu:

A - Sygnał karetki pogotowia
P - Sygnał policji
S - Sygnał straży pożarnej
M - Sygnał techniczny

 

UWAGA: Sygnalizator SA-K7 powinien być montowany poprzez puszkę instalacyjną PIP-1AN.

powrót

DATA: 19 luty 2013
MIEJSCE: Hotel Zawisza w Bydgoszczy
KOSZT: bezpłatne

ZGŁOSZENIA:
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące szkolenia do pobrania na naszej stronie w zakładce dla projektanta i instalatora.
ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU