Rozumiem Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, zadaj je tutaj. Jak najszybciej zamieścimy odpowiedź na stronie.

Czy istnieje obowiązek stosowania puszek PIP w instalacjach SAP?

W przypadku projektowania instalacji SAP należy uwzględnić wymagania zawarte w aktach prawnych. Aktem prawnym, z którego bezpośrednio wynika konieczność stosowania puszek o odporności ogniowej jest:   Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami) § 187. 3. Przewody i kable wraz z zamocowaniami…

więcej

Czy klient może zlecić dobranie wartości bezpiecznika do puszki PIP?

Nie, nie ma takiej możliwości. Klient składając zamówienie powinien określić typ oraz wartość bezpiecznika, np. bezpiecznik zwłoczny 1A.

Czym różni się puszka PIP-1AN od PIP-2AN?

Puszki PIP-1AN i PIP-2AN różnią się pomiędzy sobą rodzajem wprowadzania/wyprowadzania przewodu. Puszka PIP-1AN jest dodatkowo przystosowana do mocowania sygnalizatora na pokrywie puszki. Puszka PIP-2AN nie umożliwia zamocowania sygnalizatora na pokrywie puszki. Dodatkowo puszka PIP-2AN występuje w wersji umożliwiającej łączenie przewodów (puszka przelotowa) oraz wersji umożliwiającej łączenie przewodów o przekrojach 6mm 2 .

Czy sygnalizator musi być montowany na puszce PIP?

Nie, nie jest wymagane aby sygnalizator był mocowany bezpośrednio na puszce. Istotne jest, aby sygnalizator był podłączony przez puszkę do instalacji SAP.

Czy puszki serii PIP można instalować podtynkowo?

Ognioodpornych puszek serii PIP nie można instalować podtynkowo. Szczegółowe informacje odnośnie sposobu montażu dostępne są w Aprobacie Technicznej AT-0601-0429/2014, która dostępna jest w zakładce Do pobrania .
DATA: 19 luty 2013
MIEJSCE: Hotel Zawisza w Bydgoszczy
KOSZT: bezpłatne

ZGŁOSZENIA:
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące szkolenia do pobrania na naszej stronie w zakładce dla projektanta i instalatora.
ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU