Rozumiem Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, zadaj je tutaj. Jak najszybciej zamieścimy odpowiedź na stronie.

Ile komunikatów można odtworzyć za pomocą sygnalizatora SGO-Pgz2?

Sygnalizator SGO-Pgz2 umożliwia odtwarzanie do trzech komunikatów alarmowych (wyzwalanych poprzez podłączenie napięcia zasilania do odpowiednich zacisków sygnalizatora) oraz jednego komunikatu dodatkowego (programowany za pomocą urządzenia UN-3). W przypadku wybrania opcji komunikatu dodatkowego, należy pamiętać o tym, że jest on odtwarzany po trzykrotnym odtworzeniu komunikatu alarmowego i jego treść nie zależy od poprzedzającego go komunikatu alarmowego.

Czy sygnalizator SGO-Pgz2 dostarczany jest z wgranymi komunikatami?

Tak, sygnalizator dostarczany jest z nagranymi trzema komunikatami alarmowymi oraz komunikatem dodatkowym. Treści komunikatów są następujące: Komunikat 1: „Uwaga ! Uwaga ! W budynku został wykryty pożar proszę o zastosowanie się do instrukcji przeciwpożarowej.” Komunikat 2: „Proszę wszystkich o uwagę w lewym skrzydle budynku wykryto pożar. Proszę przerwać wykonywane czynności i oczekiwać na następny komunikat.” Komunikat 3: Dźwięk ciągły o…

więcej

Czy można podłączyć więcej niż 5 sygnalizatorów głosowych w ramach jednej sieci?

Tak, istnieje taka możliwość. W ramach jednej sieci użytkownik może połączyć nawet kilkanaście sygnalizatorów, jednak dobrą praktyką jest stosowanie kilku mniejszych sieci, np. w przypadku nagłaśniania hoteli, lepiej tworzyć kilka sieci, obejmujących zasięgiem piętro niż budować sieć obejmującą zasięgiem cały obiekt.

Jakie są czasy trwania syreny, komunikatów podczas pracy sygnalizatora SGO-Pgz2?

Sygnał ostrzegawczy 9s, po czym następuje Krótka cisza 2s, po czym następuje Rozgłaszany komunikat, po czym następuje Cisza 2,5s

Czy możliwe jest stosowanie sygnalizatora SGO-Pgz2 jako sygnalizatora akustycznego?

Sygnalizator SGO-Pgz2 pracuje zgodnie z sekwencja alarmową określoną przez normę PN-EN 54-3:2003/A2:2007. Oznacza to, że sygnalizator pracuje zgodnie z sekwencją: sygnał ostrzegawczy o czasie trwania 2-10s, cisza trwająca od 0,25 do 2s, rozgłaszany komunikat, cisza trwająca od 0,25s do 5s, itd. W przypadku wyłączenia komunikatu głosowego, użytkownik otrzyma alarmowy sygnał ostrzegawczy przerywany.

Czy istnieją standardowe komunikaty alarmu pożarowego?

Komunikaty alarmu pożarowego powinny być dostosowane do specyfiki obiektu, treść komunikatów jest uzależniona od sposobu zrealizowania systemu SAP w budynku. Treść komunikatu powinna ustalać osoba projektująca instalację SAP lub osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo pożarowe w danym budynku.

Z jakich programów można korzystać podczas tworzenia komunikatu głosowego?

Do tworzenia nagrań warto wykorzystywać syntezatory mowy, przykładem takiego syntezatora jest syntezator IVONA, dostępny na stronie internetowej www.ivona.com Po zarejestrowaniu się istnieje możliwość stworzenia oraz pobrania własnych komunikatów. Użytkownik może zamienić tekst na sygnał akustyczny – plik *.wav. Otrzymany plik dźwiękowy można wgrać do sygnalizatora w postaci dźwięku za pomocą urządzenia UN-3 lub skopiować plik w postaci cyfrowej do sygnalizatora SG-Wgw.

Kiedy wymagane jest stosowanie synchronizacji pomiędzy sygnalizatorami głosowymi?

Stosowanie synchronizacji wymagane jest przy nagłaśnianiu korytarzy, pomieszczeń, w których jednocześnie mogą pracować dwa lub więcej sygnalizatorów. Przykładem takiej sytuacji może być nagłaśnianie korytarzy w hotelach. Sygnalizatory powinny być synchronizowane w ramach jednego piętra, natomiast pietra nie muszą być ze sobą synchronizowane. W przypadku braku synchronizacji sygnalizatorów, odtwarzany komunikat może być niezrozumiały, ze względu na…

więcej

Czy można używać sygnalizatora SG-Wgw jako dzwonka (jednokrotne wyzwolenie)?

Sygnalizator Sg-Wgw posiada tryb pracy sygnalizatora z wyzwoleniem (sygnalizator zapowiadający). W tym trybie pracy sygnalizator wymaga napięcia zasilania oraz dodatkowo sygnału wyzwolenia. Po podłączeniu napięcia zasilania sygnalizator jest w stanie oczekiwania na impuls wyzwolenia. W momencie otrzymania impulsu sygnalizator odtworzy komunikat, po czy powróci do stanu czuwania oczekując na kolejny impuls wyzwolenia. Nie jest jednak możliwe jednokrotne odtworzenie komunikatu…

więcej

Czy istnieje możliwość wykonania sygnalizatora SA-K w wersji 12V?

Tak, istnieje taka możliwość, w przypadku zakupu takiego sygnalizatora, użytkownik powinien mieć świadomość, że ważność traci Certyfikat i Świadectwo Dopuszczenia wydane przez CNBOP.
DATA: 19 luty 2013
MIEJSCE: Hotel Zawisza w Bydgoszczy
KOSZT: bezpłatne

ZGŁOSZENIA:
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące szkolenia do pobrania na naszej stronie w zakładce dla projektanta i instalatora.
ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRODUKTU